•FARBOWANIE TKANIN•

Zapraszam gorąco na całkiem nowy cykl warsztatów farbowania tkanin, które wydają mi się świetnym uzupełnieniem dotychczasowych warsztatów sitodruku :)kto prowadzi?

Marzena Krzewicka

Marzena jest z wykształcenia archeologiem, z zawodu dziennikarką, a z zamiłowania quilterką. Dla niewtajemniczonych wyjaśnienie: słowo quilt jest po prostu szerszym określeniem niż używana w Polsce nazwa patchwork. 
A ponieważ Marzena szyje nie tylko patchworki tradycyjne, ale również tzw. art quilty, siłą rzeczy zajmuje się również tkaninami. Farbuje je, maluje i ozdabia na różne sposoby. Ponad dziesięć lat eksperymentów i praktyki zaowocowało poznaniem różnych technik, takich, które mają swoje nazwy, jak tie-dye, shibori czy batik, jak i takich, które po prostu są bezimienne. Warsztaty skierowane są nie tylko dla miłośników-teoretyków tkanin, ale również dla tych, którzy chcą tę umiejętność wykorzystać praktycznie, np. ozdabiając swoje ubrania albo elementy wystroju wnętrz.

jak wyglądają warsztaty?

Jest to jednodniowe spotkanie weekendowe (sobota albo niedziela), trwające 7 godzin. 
Pracujemy od 11.30 do 18.30.
Podczas zajęć możecie zdobyć wiedzę teoretyczna odnośnie technik i rodzajów barwienia a także farbować i eksperymentować do woli!
Tydzień przed warsztatami każdy z uczestników, otrzymuje e-mail potwierdzający uczestnictwo z dokładnymi instrukcjami jak należny przygotować się do warsztatów.

W trakcie zajęć przewidziany jest lunch oraz napoje dla uczestników.

co można zrobić w trakcie warsztatu ?

Warsztaty to praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka, ale przyprawiona sporą dawką wiedzy teoretycznej.
W programie: farbowanie (tzw. low-water immersion) dające tzw. efekt cieniowania (tzw. efekt batiku), a także ice-dyeing, dip dyeing, ombre oraz  techniki oparte na klasycznym shibori i tie-dye. Używamy barwników najnowszej generacji tzw. Procion MX oraz tkanin bawełnianych.


w jaki sposób?

Podczas zajęć zapewniamy fachową wiedzę i pomoc na każdym etapie realizacji. Gwarantujemy wszelkie materiały potrzebne do pracy.
Każdy uczestnik otrzymuje do wykorzystania 9 kuponów tkanin 50 x 50 cm, na których będzie ćwiczył kolejne techniki. Może również przynieść ze sobą rzeczy do ozdobienia, ale z tkanin naturalnych typu bawełna, jedwab oraz z rayonu.


ile to kosztuje?

220 zł 

Dla uczestników poprzednich warsztatów w mojej pracowni mamy zniżkę:
-       drugi warsztat -10 %
-       trzeci warsztat -15 %

jak się zapisać?

Warsztaty odbywają się regularnie, zazwyczaj raz, dwa razy w miesiącu (maksymalnie 6 osób w grupie, minimalnie 3).

Termin ustalany jest na bieżąco i najczęściej pojawia się w zakładce aktualności: 

albo na fun page: 

Jeśli jesteś zainteresowany/na pisz na: agabrwi@wp.plgdzie się odbywają spotkania?

Obecnie w pracowni na ulicy Starościńskiej 1/3 lok.26 w Warszawie (Mokotów).